• ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور
  • اِلأَحَّد ١٥ محرم ١٤٤١
  • Sunday, September 15, 2019
کلیدواژه: 40838
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۱ ارديبهشت، ساعت 23:05
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۲/۲۱
بخش زنان

بخش زنان

بخش زنان این مرکز با هدف مراقبتهای پس از از زایمان و همچنین مراقبت های مورد نیاز مادران پرخطر ودر جهت ارتقاء سطح سلامت مادران فعالیت می نماید.

این بخش دارای 23 تخت است که شش تخت مخصوص بیماران به غیر از سزارین وN.V.D ،دو تخت مخصوص بیماران تحت نظر، نه تخت مخصوص بیماران سزارین و شش تخت مخصوص بیماران زایمان طبیعی می باشد . همچنین اتاق ایزوله و اتاق پراکلامپسی نیز دراین بخش وجود دارد.

جهت اشنایی با دستور پزشکان متخصص ، کتابچه ای با این عنوان تهیه و در بخش وجود دارد تا نیروی جدیدالورود با دستور دارویی پزشکان متخصص آشنا شود. جهت هر متخصص زنان و زایمان کاردکس جداگانه ای وجود دارد .متخصصین زنان و زایمان و نوزادان ،روزانه جهت ویزیت با توجه به برنامه آنکالی موجود در بخش حضور می یابند و در صورت نیاز به برقراری ارتباط با متخصصان شماره تماس آنها دربخش موجود می باشد.

 

آموزش به بیمار :

1-   هنگام پذیرش و در بدو ورود ، پرستار بیمار را با فضای فیزیکی بخش و پرسنل آشنا می کند و به بیمار آموزش می دهد که قبل از عمل چه اقداماتی را باید انجام و چه وسایلی را باید همراه داشته باشد.

2-   آموزش شیردهی بلافاصله پس از انتقال نوزاد به بخش، به بیمار داده می شود و به بیمار در شیر دادن کمک می شود

3-   آموزش مختص هر بیمار و حین ارائه خدمات به بیمار داده می شود

4-   آموزش حین ترخیص و همچنین برگه علائم هشدار دهنده عفونت بیمارستانی به بیمار داده می شود.

تمامی آموزش های داده شده در برگه آموزش به بیمار که در انتهای پرونده می باشد ثبت می گردد.این آموزشها شامل خدمات آموزشی مربوط به زنان و زایمان، شیردهی و سبک زندگی سالم و.. است که بصورت چهره به چهره توسط  پرستار و با استفاده ار CD ها و  پمفلت های آموزشی  مربوط ارائه می گردد.

تجهیزات بخش:

شامل الکتروشوک، الکتروکاردیوگراف، اتوسکوپ و افتالموسکوپ، انکوباتور، پالس اکسی متر، ساکشن،ونتیلاتور،گلوکومتر، فشارسنج و... می باشد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha