• ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
  • اِسَّبِت ٢١ محرم ١٤٤١
  • Saturday, September 21, 2019
کلیدواژه: 53938
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي، ساعت 14:37
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۲/۱۱
واحد تست ورزش و اکوکاردیوگرافی بیمارستان آیت اله کاشانی در محیطی آرام و سهل الوصول آماده ارائه خدمت می باشد.

تست ورزش : 

یکی از مهم‌ ترین روش‌ های بررسی بیماری رگ‌های کرونری قلب است. زمانی که بیمار شروع به ورزش می ‌کند، عضلات نیاز بیشتری به خون رسانی دارند و بنابراین قلب مجبور است تندتر و قوی تر ضربان بزند.به این ترتیب حین ورزش، خود قلب از همه اعضای بدن فعال تر بوده و نیاز به خون‌ رسانی بیشتری دارد.
در یک قلب سالم رگ‌ های کرونری می ‌توانند جوابگوی این نیاز افزایش یافته باشند، اما زمانی که رگ‌ های کرونری دچار تنگی هستند از عهده ی این کار بر نمی ‌آیند و قلب دچار کمبود خون‌ رسانی و کمبود اکسیژن شده و متعاقب آن دچار درد می‌ شود. در این شرایط تغییراتی در نوار قلبی، فشار خون و ضربان قلبی ایجاد می ‌شود که بیماری را آشکار می‌ سازد. این موضوع اساس به‌ وجود آمدن تست ورزش است.
از تست ورزش علاوه بر تشخیص تنگی کرونر، در بیماران تشخیص داده شده نیز برای تعیین سطح فعالیت قابل تحمل بیمار استفاده می شود و همچنین بعد از آنفارکتوس قلبی برای سنجش میزان تحمل قلب به کار می رود.
این واحد با داشتن دستگاه تردمیل شیلر و سیستم های احیا، الکتروشوک و مونیتورینگ جهت انجام تست ورزش در مبتلایان به IHD و نیز ارزیابی بیماران بعد از PCI و CABG آماده خدمت رسانی می باشد.

هولتر مانیتورینگ : 

هولتر مانیتور، نوعی الکتروکاردیوگرام (نوار قلبی برای ثبت ضربان قلب) است که برای پایش و ردیابی مداوم ضربان قلب به مدت 24 ساعت یا بیشتر استفاده می‌شود. نوع استاندارد یا «خوابیده» نوار قلبی، یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که برای ارزیابی ضربان قلب به کار گرفته می‌شود.

در این روش، الکترودها (برچسب‌های کوچک و پلاستیکی) در محل‌های خاصی روی قفسه سینه و شکم قرار می‌گیرند. وقتی الکترودها با سیم‌ها به ماشین نوار قلب متصل می‌شوند، فعالیت الکتریکی قلب اندازه‌گیری شده، تفسیر می‌شود و درنهایت برای اطلاعات پزشک و مداخلات بعدی چاپ می‌شود.
زمانی که علایمی، مانند سرگیجه، غش کردن، کاهش فشار خون، خستگی طولانی‌مدت و تپش قلب، بدون آنکه تشخیص مشخصی داشته باشند و در نوار قلب استاندارد هم مشکلی یافت نشود، رخ دهد، پزشک می‌تواند با درخواست انجام هولتر مانیتور، ضربان قلب را برای مدت طولانی‌تری مورد ارزیابی قرار دهد. ریتم‌های غیرطبیعی قلب (تحت عنوان دیس‌ریتمی و آریتمی) که باعث بروز علایم فوق می‌شوند، ممکن است بطور تناوبی ایجاد شده یا شرایط خاصی باعث به وجود آمدن آنها ‌شوند، مانند استرس.
نامنظمی ضربان قلب که در اثر استرس ایجاد می‌شود، ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد و در نوار قلب استاندارد قابل مشاهده نباشند، بنابراین با درخواست انجام هولتر مانیتور، امکان بررسی بهتر هرگونه ضربان غیرطبیعی قلب یا ریتم‌هایی که باعث ایجاد علایم می‌شوند، فراهم می‌شود. هولتر مانیتور به‌طور مداوم به مدت 24 تا 48 ساعت ضربان قلب را ثبت می‌کند.
این واحد در بیمارستان آیت اله کاشانی با در اختیار داشتن دو دستگاه هولتر ECG مدل Medset و نیز دستگاه هولتر فشار خون مدل Medset جهت بررسی آریتمها و نیز ارزیابی وضعیت فشار خون بیماران، به بیماران نیازمند خدمت رسانی می نماید
این واحد جهت سهل الوصول بودن بیماران قلبی در طبقه همکف واقع شده است.

  راهنمای استفاده از خدمات اکوکاردیوگرافی و هولترمانیتورینگ قلب

  طبقه همکف ساختمان قدیم بیمارستان سمت راست ، انتهای راهرو (درب شیشه ای) واقع شده است. 

  51036261 

 گالری تصاویر

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha