• ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور
  • اِلأَحَّد ١٥ محرم ١٤٤١
  • Sunday, September 15, 2019
کلیدواژه: 53989
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي، ساعت 11:48
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۰/۳۰

از نظر لغوی به معنای بخش مراقبت های ویژه قلبی است که منطبق با جدیدترین دستورالعمل های مراقبتی دنیا می‌باشد. بیماران قلبی که احتیاج به مراقبت‌های ویژه دارند در این بخش بستری می‌شوند. بیمارستان رضوی دارای سه بخش CCU مجموعاً به ظرفیت 10 تخت می‌باشد که بیماران از اورژانس و یا از سایر بخش ها در این بخش بستری و ویزیت می‌شوند.(CCU جنرال)
این بخش سیستم مانیتورینگ ویژه ای دارد که هر کدام از مانیتورها به مانیتور مرکزی متصل می‌باشد، همچنین مجهز به سیستم اخباری است که در مواقع خطر و تغییر علائم حیاتی بیمار هشدار می‌دهد.

مانیتورهای بدون سیم، تخت های قابل کنترل به وسیله ریموت کنترل که هم توسط بیمار و هم توسط پرسنل قابل تغییر می‌باشد. مانیتورها مجهز به سیستم اندازه گیری ریتم، ریت، تعداد تنفس، فشارخون، SPO2، CVP، درجه حرارت و فشار شریانی است که زمان اندازه گیری کلیه آیتمهای ذکر شده قابل تنظیم و کنترل از مانیتور سانترال می‌باشد که این مانیتور قابل تنظیم برای بزرگسالان و کودکان می‌باشد؛ هر تخت بیمار مجهز به این مانیتورهای Bed side می‌باشد و هر unit بیمار مجهز به کنسول، پمپ انفوزیون، پمپ سرنگ، ساکشن و اکسیژن سانترال و تلفن مجزا می‌باشد.

دستگاه X –RAY پرتابل، دستگاه اکو رادیوگرافی پرتابل از جمله تجهیزات بخش می‌باشد. ارتباط بخش با واحد انبار، داروخانه و آزمایشگاه از طریق سیستم HIS برقرار است و جواب اقدامات پاراکلینیک بیماران از آن طریق به رویت پزشک معالج خواهد رسید.

- بیماران بستری در CCU دائماً از طریق مانیتور کنترل می‌شوند و به ازای هر 3 تخت بستری یک پرستار آموزش دیده CCU مسئول مراقبت از بیماران می‌باشد و در صورت نیاز متخصصین بر بالین بیمار حاضر می‌شود، پرستاران بخش مراقبت های ویژه نیاز به دانش و مهارت ویژه دارند، تشخیص و دیس ریتمی‌های مختلف و اطلاع به پزشک در صورت بروز دیس ریتمی ها خطرناک، انجام انتوباسیون در موارد ضروری و تسلط کامل بر روند احیاء قلبی ـ ریوی از مهارت های پرستاران CCU می‌باشد.

   بدلیل حفظ محیطی آرام برای بیماران فقط دو روز در هفته (دوشنبه و جمعه) از ساعت 16-15 ملاقات مقدور می باشد.

    طبقه اول (بالای همکف) ساختمان جدید بیمارستان

    51036442

گالری عکس 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha